14617177654_72887abfb5_o

Firmy prześcigają się w tworzeniu nowych gadżetów, które nie tylko mają ułatwiać nam życie, ale również sprawiać radość. Dlatego prezentujemy wam nową drukarkę 3D, którą obsługuje się za  pomocą smartfona. Jest nią OLO!

Funkcjonowanie tego urządzenia jest bardzo proste. Umieszczamy je nad smartfonem.  W obudowie na szkle jest żywica,  naświetlana w odpowiednich miejscach przez ekran telefonu. Po utrwaleniu polimeru mechanizm podnosi się i na ekranie pojawia się widoczny wzór odpowiadający kolejnej warstwie wydruku. Do druku używa się specjalnych tworzyw, twardniejących pod wpływem światła polimerów. Cała operacja trwa zaledwie kilka minut i jest bezgłośna.

Dzięki różnokolorowym płynom, możemy uzyskać wydruki w każdym odcieniu. Technologia ta jest również bardzo oszczędna. Urządzenie zużywa tyle żywicy, ile potrzebuje na stworzenie danego kształtu, a pozostałą ciecz można przelać z powrotem do pojemnika i użyć w kolejnym procesie.

Do OLO mieści się smartfon z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Może ona pracować na takich systemach jak Android, iOS oraz Windows Phone. Zasilana jest 4 paluszkami AAA, starczającymi na 100 wydruków.

Koszt takiego gadżetu to 99 dolarów i będzie można go nabyć od listopada 2016 roku.

Print Friendly