14753428965_f966ca34e3_o

Druk osiągną teraz zupełnie inny wymiar. Z jednej strony używamy go do drukowania rzeczy niezbędnych nam do życia (dosłownie), czyli kości, tkanek, serca i tym podobnych, a z drugiej może on upiększyć nasz poranek. A mianowicie chodzi o to, że stworzono ekspres do kawy – Ripple Maker, który potrafi wydrukować na piance np. zdjęcie.

Urządzenie łączy się za pomocą WIFI ze smartfonem, dzięki któremu możemy wgrać do pamięci maszyny dowolne zdjęcie, odręczny rysunek, czy tekst do 70 znaków, a ona w kilka sekund naniesie je na kawową piankę. Ekspres posługuje się specjalną, opatentowaną metodą druku na spienionym mleku. Wykorzystuje do tego specjalny ekstrakt na bazie mieszanki kawy Arabica i Robusta.

Nie dość, że urządzenie tworzy piękne rzeczy to jednocześnie jest zdrowe, ponieważ wykorzystywany ,,tusz” nie zawiera cukry, sztucznych składników ani konserwantów. Maluje on obrazy jedynie w ,,kawowych” monochromatycznych barwach.

Niestety jak na razie Ripple Maker dostępny jest teraz tylko na rynku amerykańskim i kanadyjskim, a jego cena 1299 dolarów. Niestety suma ta nie obejmuje miesięcznego abonamentu, który kosztuje 85 dolarów. Suma ta gwarantuje serwis urządzenia oraz zapas ekstraktu. Jednak klienci spoza nowego kontynentu będą musieli na razie obejść się smakiem, ponieważ technologia WIFI, która łączy ekspres z telefonem działa tylko w USA. Nabywcy musza poczekać aż producent uruchomi system w ich kraju.

Print Friendly