16677316829_a89437ae32_o

Szkolna lata wymagają od naszych pociech przygotowywania masy materiałów drukowanych.  Są one niezbędna w każdych latach edukacji. Zaczynając od kolorowanek w podstawówce, przez referaty w gimnazjum i liceum, a kończąc na pracach zaliczeniowych na studiach. Dlatego warto wyręczyć nasze dziecko by nie musiało za każdym razem korzystać z punktu ksero i wyposażyć je w drukarkę, która pozwoli skompletować potrzebne materiały.

Na początku trzeba zastanowić się do druku jakich materiałów potrzebna jest nam drukarka? Młodsze dziecko częściej przygotowuje albumy, więc kluczowa dla niego będzie jakość zdjęć. Dla starszych ważniejszy jest druk wypracowań i referatów, a studenci potrzebują narzędzia wielofunkcyjnego, które wydrukuje oraz skseruje notatki na zajęcia.

Jednak wszystkie urządzenia mają cechy, na które musimy zwrócić większą uwagę. Kluczowe to: rozdzielczość druku, która wpływa na jakość, opcja druku dwustronnego, zapewniająca oszczędność kartek i pieniędzy, poziom hałasu, oraz prosta obsługa.

Kolejnym krokiem jest ustalenie jaka drukarka bardziej nam odpowiada laserowa czy atramentowa? Nie ma odpowiedzi na pytanie, która jest lepsza. Każda ma swoje wady i zalety.

Drukarka laserowa gwarantuje cichą prace, czystość, oraz dłuższa żywotność tonera. W przypadku stosowania tuszu istnieje ryzyko, że przy dłuższym nieużywaniu tusz zaschnie i nie będzie nadawał się do użycia.

Drukarka laserowa z kolei to idealne urządzenie do drukowania zdjęć. Fenomenalna jakość wydruku sprawi, że drukowane fotografie zachwycą nie tylko kolegów ze szkoły, ale również nauczycieli.

Przy wyborze drukarki kluczową kwestią jest, jakie zadania chcemy na niej wykonywać. Wybór właściwej ułatwi życie nie tylko naszej pociesze, ale również nam, ponieważ zaoszczędzimy pieniądze wydawane na ksero, a nasze dziecko czas marnowany w punktach poligraficznych.

Print Friendly