26264431046_fd2627ea84_o

Wiadomo, że każda firma chce jak najwięcej zaoszczędzić na wydatkach biurowych, a wielką część z nich pochłaniają koszty eksploracyjne drukarek, takie jak atrament, papier, naprawa. Dalego w tym tekście postaramy się podpowiedzieć Wam jak je zminimalizować.

Po pierwsze, pamiętajcie, aby jak najczęściej korzystać z trybu oszczędnościowego zamiast najwyższej wydajności, dzięki temu zmniejszymy użycie tuszu w drukarce.

Po drugie, stosujcie zamienniki do drukarek. Są one tańsze, mają większą pojemność oraz wydajność, a ich koszt jest o wiele mniejszy od tych oryginalnych.

Po trzecie, warto drukować dokumenty dwustronnie, zminimalizuje to zużycie papieru.

Po czwarte, jeśli jest taka możliwość, warto zastosować tryb wydruku wielu stron dokumentu na jednej stronie papieru – oszczędność gwarantowana!

Po piąte, jeśli jesteście firmą, która drukuje dużo stron miesięcznie, zastanówcie się jaki jest całkowity koszt użytkowania drukarki tzw. TCO i kierujcie się nim przy zakupie nowego urządzenia. Pamiętajcie, że cena drukarki nie jest najważniejsza.

Po szóste, jeśli wasza drukarka ma możliwość drukowania w kolorze, to przy dokumentach, w których nie jest on najważniejszy, lepiej zastąpić go trybem szarości.

I po siódme, przy drukowaniu stron WWW usuńcie wszelkie banery, niepotrzebne zdjęcia i reklamy. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko papier, ale również tusz.

Stosując się do tych zasad, druk w Waszej firmie z pewnością stanie się tańszy, co przełożyć się może na wyższe pensje.

Print Friendly