24023447024_1ca87f593b_o

Każdy, kto kupował tusze do drukarki wie, że zamienniki mogą idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przepłacać. Mitem jest twierdzenie, jakoby zamienniki tuszy do drukarek obniżały jakość wydruku i prowadziły do uszkodzenia drukarki. Nic bardziej mylnego!

Materiały eksploracyjne drukarki pochłaniają największe koszty w skali całego druku – to żadna tajemnica. Dlatego warto mieć alternatywne rozwiązanie. Dobrej jakości zamienniki charakteryzują się doskonałym stosunkiem ilości i jakości wydruku do ceny. Warto jednak podkreślić, że zaletę tą mają jedynie produkty tworzone przez sprawdzonych producentów. Najtańsze tusze sprzedawane np. na serwisach aukcyjnych przysporzą nam więcej problemów niż pożytku.

Stosowanie zamienników to przede wszystkim oszczędność. Oszczędność ta wynika z większej wydajności i niższej ceny. Używając zamienników, możemy wydrukować nawet 2x więcej stron, niż na oryginalnych tuszach i tonerach producentów urządzeń drukujących. Powiedzmy, że na oryginalnym tuszu do popularnej drukarki drukujemy średnio 475 kartek – stosując dobre zamienniki ich liczba może wzrosnąć do 820. Patrząc na faktyczne oszczędności, jakie możemy osiągnąć wykorzystując takie rozwiązanie, to mogą sięgać one nawet 75%.

To jednak nie koniec oszczędności, jakie dają nam zamienniki – w oczy rzuca się również różnica w cenie. Oryginalne tusze oferowane przez producentów drukarek są średnio o 40% droższe, a tonery nawet kilkukrotnie droższe. Dla przykładu, oryginalny tusz do drukarki HP kosztuje 99 zł i jego wydajność to 475 stron. Kupując zamiennik BlackPoint zapłacimy za niego 64 zł, a liczba wydrukowanych stron zwiększy się do 820. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tonerów. Markowy toner do popularnej drukarki Brother to koszt w granicach 270 zł i tutaj wydajność zamiennika jest prawie dwa razy wyższa, a cena prawie dwa razy mniejsza ponieważ oszczędzamy ok. 120 zł.

Takie tańsze rozwiązania idealnie sprawdzają się nie tylko w domu, gdzie drukuje się stosunkowo mało, ale również w firmach, w których druk stanowi jedną z ważniejszych zmiennych generującą wysokie koszty. Stosując wysokiej jakości zamienniki nie odczujemy zmian w jakości wydruku, z pewnością natomiast docenimy zwiększoną wydajność. Nic nie można zarzucić również sposobowi ich eksploatacji, ponieważ wszystkie pojemniki z tuszami są staranie zapakowane, a renomowani producenci oferują szerokie pakiety gwarancyjne.

Przykładem niech będzie serwis door-to-door w Black Point: użytkownik, który stwierdzi jakikolwiek problem z tuszem czy tonerem otrzyma wymianę u siebie w domu lub biurze bez zbędnych formalności w ciągu 24-48 godz. od momentu zgłoszenia.

Print Friendly