24976133961_a280c15616_o

Pewien nastolatek z Danii, o imieniu Rasmus Hauschild, wpadł na pomysł, aby skonstruować nową, mniejszą, cieńszą i lżejszą wersje oldschoolowej konsoli gameboy. A co najlepsze jest ona drukowana na drukarce 3D! Dzięki Raspberry Pi Zero i emulatorowi, to urządzenie może odpalić setki starych gier, dlatego jest to idealna propozycja dla osób, którzy uwielbiali Mario Brosa, a nie chcą żeby ich konsola zajmowała im dużo miejsca.

Gameboy NANO, bo tak nazywa się owo urządzenie, jest wielkości samego ekranu od starego Gameboya Advance. Jednak rozmiary nie są jedynym atutem tej konsoli. Posiada ona Raspberry Pi Zero i emulatory, dzięki którym możemy zagrać w mnóstwo gier z klasyki Nintendo, ale również  z Atari, Dreamcasta i PlayStation One.

NANO jest wyposażony w 1,3 calowy ekran OLED, ma również miejsce na 36 – gigabajtową kartą SD, baterię o pojemności 1200 mAh oraz złącze HDMI, dzięki któremu możemy podłączyć gameboya do telewizora i odtworzyć dźwięk, ponieważ sama konsola nie posiada głośnika.

Obudowa oraz głośniki konsoli zostały wydrukowane na drukarce 3D, dlatego każdy, kto ma dostęp do takiego rodzaju druku, może je stworzyć sam w domu. Konsola ma rozmiary 69x48x27 mm i jest jednym z najcięższych urządzeń bazujących na Raspberry Pi Zero. Jeśli ktoś chciałby sam wydrukować sobie Gameboya NANO to jego koszt z wszystkimi dodatkami wyniesie 140 dolarów. Hauschild sprzedaje je w cenie 250 dolarów.

Print Friendly