21566919865_751a919f88_o

Wybór drukarki odpowiadającej naszym potrzebom jest zawsze trudnym zadaniem. Dlatego przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się do czego będzie nam ona głównie potrzebna, aby nie żałować późnej swoich decyzji.

Na początku musimy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Oto kilka podpowiedzi na co zwrócić uwagę.

Jednym z najczęściej rozpowszechnianych mitów jest inwestowanie w drukarkę laserową, ponieważ ma ona drukować kolorowe zdjęcia i grafiki w wysokiej jakości. Jednak jest to błąd, gdyż można na nich uzyskać jedynie jakość drukowaną zwykle w gazetach codziennych. Jeśli zależy nam na wysokim poziomie wydruku polecamy zakup drukarki atramentowej.

Sytuacja inaczej wygląda jeśli najważniejszym zadaniem naszego urządzenia będzie tworzenie głównie dokumentów tekstowych. Tutaj lepiej sprawdzają się laserówki. Drukarki atramentowe są w tej kwestii mniej wydajne. Więc jeśli zależy nam na szybkim drukowaniu dużej ilości tekstu, głównie w czerni to najlepiej sprawdzą się tutaj drukarki laserowe. Nie bez powodu używa się ich w biurach, ale dobrze sprawdzą się również w domu.

Powszechnie wiadome jest, że koszty eksploracyjne są największym wydatkiem. Dlatego warto zwrócić uwagę ile kosztują tonery do naszego urządzenia. Oczywiście wszystko zależy od tego jakiego typu i od jakiego producenta będziemy nabywać tusze. Mając jednak dostęp do wielu rodzaju zamienników, koszty te spadają, a wydajność drukarki rośnie. Mimo to, warto sprawdzić ile atramentu będzie pochłaniało kupowane urządzenie. Ponieważ czasami mały koszt drukarki, równa się wielkie koszty eksploracyjne.

Na koniec musimy zastanowić się jakie funkcje będą nam najbardziej przydatne i znaleźć drukarkę, która może trochę większym kosztem zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Z drugiej zaś strony nie dajmy się nabrać na takie udogodnienia, z których nigdy nie skorzystamy.

Warto jest dobrze przemyśleć kupno nowej drukarki. Najważniejsze jest to do czego najczęściej będziemy jej używać. Opłaca się również zrobić teoretyczny rachunek kosztów eksploracyjnych, żeby później nie dać się naciągnąć na wielkie wydatki. Mając na uwadze wszystkie kwestie poruszone w tekście na pewno wybierzecie drukarkę, która sprosta waszym oczekiwaniom.

 

Print Friendly