BP fb_shared banner_puszki_398x296

Powszechnie wiadomo, że globalne korporacje chcą narzucić klientom swoje własne rozwiązania i zrobią one wszystko, żeby nabywcy pozostali przy ich produktach. Odnosi się również do branży drukarskiej, a najbardziej dotyka producentów zamienników dla materiałów eksploatacyjnych.

Chodzi tutaj głównie o tonery i tusze, dla których produkowane są zamienniki zapewniające dużo większą wydajność w mniejszej cenie. Producenci drukarek starają się zmonopolizować rynek i narzucić stosowanie wyłącznie swoich produktów, bez możliwości wyboru zamiennika. Realizują to poprzez wymyślne zabezpieczenia technologiczne, które uniemożliwiają ponowne napełnienie czy wyprodukowanie alternatywnych materiałów.

Inny aspekt próby ograniczenia dostępu do zamienników to sposób realizacji serwisu. Często serwisy producentów drukarek wszelkie problemy z drukarką uzasadniają stosowaniem zamiennika bez względu na prawdziwe źródło problemu. Oczywiście firmy nie jest to działanie nagminne, ale bardzo często można spotkać się z taką postawą.

Trzeba również podkreślić, że produkcja zamienników jest całkowicie legalna, podobnie jak ich zakup i stosowanie. Firmy takie jak Black Point działają z całkowitym poszanowaniem prawa, a szczególnie obowiązujących patentów, wzorów przemysłowych oraz znaków towarowych. Każdy nowo wprowadzany produkt poprzedzony jest analizą obowiązującego stanu prawnego.

Na jej podstawie dba się o to, żeby wprowadzane do sprzedaży produkty w znaczący sposób różniły się od artykułów chronionych w Polsce prawem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przeprowadzana jest konsultacja z rzecznikiem patentowym lub radcą prawnym. Black Point tworzy materiały eksploatacyjne produkowane rozważnie z wykorzystaniem pustych kaset pochodzących z recyklingu oraz daje gwarancję bezpieczeństwa i zgodności z prawem europejskim.

Stosowanie zamienników nie jest niczym nagannym, a ich producenci dokładają wszelkich starań, aby ich produkty spełniały niezbędne normy prawne oraz jakościowe.

Print Friendly